Po meczu nasuwa się jedno pytanie. Jak mogliśmy zremisować taki mecz!
Początek zaczął się niespodziewanie bo w drugiej minucie Pogoń obiła poprzeczkę. Obraz meczu był prosty. Ambitne rozwiązania i schematy budowania akcji ograniczały: stan murawy, łagodnie ujmując nienajlepszy, oraz deficyty w umiejętnościach. Dlatego na boisku szła laga za lagą. Jedna za drugą. Borek wyszedł na prowadzenie bo w polu karnym przeciwnik pomylił Grzesiaka z przytulanką i nie chciał go puścić, dlatego go powalił. Targosz pewnie i jest 1:0. Następnie Madejski elegancko skończył sam na sam i powinniśmy uspokoić mecz. Minutę później rzut z autu, zamieszanie, i bramka kontaktowa dla Pogoni. Przed przerwą bramkarz gospodarzy ładnie obronił strzały Wcisło i Borysa, ale największą jego zasługą jest obroniony karny Targosza. Za co został podyktowany? Pomocnik Pogoni ma już chyba bilety na Memoriał Wagnera, bo popisał się piękną ścinką. Wszyscy w szoku, ale sędzia oprzytomniał najszybciej i wskazał na oczywiste wapno.
Po przerwie: mamy wynik, mamy przewagę. Czyli coś musi pójść nie tak. Przeciągnięta wrzutka, stoimy, ktoś zgrał, załadowali pod ladę. Remis. Z meczu, w którym do tej sytuacji Pogoń miała pół akcji. Następnie sam na sam wyszedł Madejski, futbolówkę zabrał mu Grzesiak, piłka w siatce, tylko że nasz napastnik był na spalonym. Aj szkoda bardzo. Ale od czego są stoperzy. Wrzutka Pachacza, jak zawsze w punkt, piękne złożenie Sotnikova i jest prowadzenie. Dwie minuty później Brzozowski ukarany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką. I nie zgadniecie. Przecież nie można stracić dwóch bramek po wrzutach z autu. A jednak! Zamieszanie, przewrotki, wygibasy, odbijanka i remis. Pogoń cieszył punkt, my w osłabieniu więc do końca meczu konkretów było mało.
Szkoda strasznie. W takich meczach trzy punkty są obowiązkiem. Nikt nie cieszy się z jednego oczka, bo to po prostu nasza porażka. Okazja do rehabilitacji w przyszły weekend.
Wynik: 3-3
Bramki: Targosz, Madejski, Sotnikov
Skład: Nowak – Brzozowski, Sotnikov, Szymankiewicz (Gorzkowski), Sumara – Borys (Pachacz), Dudziński, Targosz, Madejski (Niepsuj) – Wcisło – Grzesiak


